Osnovna šola Mengeš bo kmalu dobila večnamensko športno dvorano

V občini Mengeš bodo po nedavnem podpisu pogodbe začeli graditi večnamensko športno dvorano, s katero bodo dokončno rešili tudi prostorsko problematiko tamkajšnje osnovne šole.

Dela bodo predvidoma končali do jeseni 2020, tako da bodo šolarji po besedah župana Franca Jeriča dvorano lahko uporabljali že v šolskem letu 2020/21. Občina je na marca objavljeno javno naročilo prejela pet ponudb in izbrala podjetje SGP Graditelj Kamnik v vrednosti 4,6 milijona evrov. Gradnja se bo začela takoj po koncu šolskega leta.

Dvorana bo v prvi vrsti namenjena kakovostnemu izvajanju športnega pouka in organizaciji različnih šolskih športnih tekmovanj, v popoldanskih urah bo na voljo športnim društvom za aktivnosti njihovih članov, v večernih pa rekreaciji občank in občanov. STA