Iniciativa Glas ljudstva je danes na Trgu republike pred Državnim zborom predala 138 zahtev in stranke pozvala, da se do njih opredelijo.
V iniciativi so združeni večinoma petkovi protestniki oziroma nevladne organizacije ali skrajšano NVO, ki so začele s kolesarjenjem. Skupaj naj bi jih bilo okrog 1800 iz več nevladnih organizacij, ki seveda dobivajo sredstva iz proračuna. Med njimi so tudi 8. marec, Greenpeace Slovenija, Sindika Mladi plus, Amnesty International Slovenija, Pravni center za varstvo človekovih pravic in okolja, Slovenska filantropija,..
Koga torej predstavljajo? Tebe, tebe in tebe ali zgolj in samo sebe? Smo jih pooblastili, da delajo v “našem” imenu ali so si to pravico vzeli kar sami? Pa res delajo za naše dobro, ali zgolj in samo zase?
Vse skupaj pa ob zapisih, ki jih na Facebooku objavlja Jenull, dobi popolnoma drugačen prizvok.
“Za petek se iščejo prostovoljke in prostovoljci, ki bi bili pripravljeni prispevati nekaj več ur čez dan, da bi ojačali in nadgradili petkove proteste. Če imate motivacijo in čas, da bi sodelovali pri dodatni akciji, mi prosim pišite na ZS. Se vidimo na ulici.”
Vsekakor pa se ob fotografijah, ki so pred kratkim preplavila omrežja upravičeno lahko vprašamo, ali so iniciativa Glas ljudstva oziroma nevladne organizacije le podaljšana roka stranke Levica? Ob njihovi današnji predstavi na Trgu republike je seveda kot koordinator Levice nastopil tudi Luka Mesec, ki je že napovedoval, kaj bodo spremenili po volitvah.
»S strani Levice obljubljam, da civilna družba ne bo nikoli naš nasprotnik, ampak bo ostala to, kar je bila doslej. Naš zaveznik in naš partner.«@LukaMesec v imenu Levice sprejme zahteve iniciative Glas ljudstva pic.twitter.com/n797c8eRbL
— Levica (@strankalevica) January 19, 2022
»S strani Levice obljubljam, da civilna družba ne bo nikoli naš nasprotnik, ampak bo ostala to, kar je bila doslej. Naš zaveznik in naš partner«, je dejal Mesec.
Ob tem se sprašujemo, v kolikšni meri so te zahteve tudi zahteve stranke Levica.