V deželi vodke, kaviarja in samomorilskih novinarjev se v zadnjih tednih pospešeno pripravljajo na prihajajoče volitve v spodnji dom ruskega parlamenta, t. i. Dumo. Čeprav volitve v rusko Dumo, ki se bodo letos odvijale med 17. in 19. septembrom, s strani večine svetovnih medijev niso deležne takšne pozornosti kot npr. ameriške, britanske ali francoske volitve, so le-te kljub temu upoštevanja vreden spektakel, za katerega bo v prihodnjih tednih živelo in dihalo tako rekoč celotno Putinovo carstvo.

 

Ruska tajna služba FSB (naslednica krvoločne sovjetske KGB) tako že marljivo polni ruske ječe s pravimi in domnevnimi političnimi oporečniki, v državnih laboratorijih ruski kemiki za najbolj zagrizene nasprotnike režima pospešeno varijo delikatese z aromo Novičoka, spletne armade ruskih trolov “Putinovega kuharja” Jevgenija Prigožina, pa so tudi že v polni ofenzivi tako na socialnih omrežjih, kot tudi v komentatorskih sekcijah spletnih portalov, kjer v nedogled poučujejo spletno občestvo o zlohotnih ambicijah EU, NATA, ZDA, Izraela, Rotschildov, Prostozidarjev, Vatikana in drugih svetovnih malopridnežev, ki želijo na te ultra legitimne in transparentne volitve vreči senco fiktivnosti ter vnaprejšnje prirejenosti.

Da so takšne in podobne malverzacije definitivno konstrukt rusofobnega Zahoda, je bilo v preteklosti že večkrat dokazano s strani nepristranskih ruskih medijev (RIA Novosti, Russia Today, Sputnik News itd.) in ruskih varnostnih organov, ki niso izjemno uspešni samo pri razbijanju Zahodnih poskusov destabilizacije, ampak so pravi specialisti tudi za širjenje blaginje, miru in demokracije po Čečeniji, Gruziji, Ukrajini in Siriji.

Kljub temu pa ni dvoma, da bodo letošnje ruske volitve zagotovo izjemno napete in nepredvidljive; ankete javnega mnenja so namreč izjemno izenačene, tako da si nihče ne upa napovedati ali bo dosedanja stranka uspela ohraniti večino, ali bo zmago slavila Združena Rusija, ali pa se bodo volivci odločili za Vladimirja Putina. Državljani največje jedrske sile na svetu so se sicer nadejali, da bo na volitvah prisoten še nekoliko obsežnejši nabor kandidatov, vendar so ruske oblasti zaradi nedovoljenega posedovanja Novičoka in drugih subverzivnih dejavnosti iz volilne tekme že pred njenim začetkom izločile (beri: zaprle v “novodobno koncentracijsko taborišče” v Sibiriji) nevarnega tujega agenta, ustanovitelja in predsednika t. i. Protikorupcijske fundacije, Alekseja Navalnega, ki je sicer veljal za resnega konkurenta nekdanjega podpolkovnika KGB-ja.

Vir: Wikipedia

Kakorkoli že, tekma se je začela in volilni kandidati poskušajo prebivalce naslednice Sovjetske zveze v svojih predvolilnih kampanjah premamiti s širokim naborom obljub, ki zajemajo vse od neizprosnega boja proti naci-fašističnemu NATO paktu, zaščite nacionalnih interesov in krepitve vojaške moči. Če bodo novoizvoljene oblasti poleg tega poskrbele tudi za digitalno preobrazbo svoje srednjeveške države, boj proti podnebnim spremembam, modernizacijo propadajoče ruske infrastrukture, višje dohodke srednjih slojev, zajezitev masovnih migracij mladih in izobraženih Rusov v države članice naci-fašističnega NATO pakta ter zmanjšanje enormne neenakosti med bogatimi ter revnimi, sicer še ni znano, bodo pa prebivalci države z nepredstavljivo količino naravnih bogastev (med drugim z največjimi zalogami zemeljskega plina na svetu) zagotovo veseli vsakega ukrepa, ki bi nominalni BDP njihove 144-milijonske države dvignil nad nominalni BDP 30-milijonskega Teksasa.

Putin, ki se skriva za fasado Združene Rusije in marioneto obrambnega ministra Sergeja Šojguja (ki je na prihajajočih volitvah de jure nosilec liste Putinove stranke) takšnih ukrepov zaenkrat še ni obljubil, prav tako ne daje slutiti, da bi ob morebitni zmagi na hladno pospravil katerega od svojih astronomsko bogatih prijateljev (ki svoje nakradene milijarde skrbno skrivajo v bankah držav članic naci-fašističnega NATO pakta), malo možnosti pa je tudi, da bi se ruski kemični morilec odrekel svojemu, milijardo dolarjev vrednemu, Črnomorskemu dvorcu ali pa zbirki dragocenih ur in kolekciji privatnih letal. Kljub temu pa vse le ni tako črno, saj ljubljenec slovenske levice svojih volivcev zagotovo ne bo prikrajšal za zatiranje, že tako in tako praktično neobstoječe medijske svobode, vzpostavitev še obsežnejšega nadzora nad njihovim življenjem in razkazovanje vojaških mišic svoje nasilne države v ruski soseščini.
Tako da pustimo zdaj demokracijo, človekove pravice in druge banalnosti, prioriteta mora biti boj proti zahodnemu imperializmu, zato živela bratska Rusija in pogumno naprej tovariš Putin.
Piše: Matej M