Danes so kolegi portala Siol.net prejeli odgovor Pravne fakultete iz Sarajeva. Poleg podpisanega odgovora so prejeli tudi diplomo.
V zadnjih dneh se vsi v Sloveniji sprašujemo, kaj se dogaja z izobrazbo vrhovnega sodnika Branka Masleše. Seveda so olje na ogenj prilili tudi v službi za odnose z javnostmi Vrhovnega sodišča, v katerem so namesto dokazila o razpolaganju z dokumentom, ki je javna listina, raje zagrozili vsem, ki smo si upali povprašati po izobrazbi enega od sodnikov njihove ustanove.
Zanimivo pa je tudi dejstvo, da se o Masleševi diplomi ne sprašujejo osrednji mediji in o tem skoraj da ne poročajo. Ne dolgo nazaj so se prav ti spravili nad poslanca Desusa Branka Simonoviča, ki za opravljanje svojega dela sicer ne potrebuje diplome, a se je pojavil namig, da je nima oziroma je lažna.
Vendar pa je poslanec utišal govorice in diplomo tudi pokazal javnosti. Diploma je seveda za razliko od Masleševe, ki se je po čudežu pojavila danes, podpisana.
Samo en problem je na diplomi, ki jo je objavil @SiolNEWS.
Diploma ni podpisana!!! Slika by @SiolNEWS 😎👇 pic.twitter.com/NBZLDrDkfR— Perš Luka Perš (@pers_luka) December 13, 2021
Ob tem si vse pohvale zasluži novinar Luka Perš, ki se je primera diplome lotil, a kljub temu ali pa prav zato, diplome niso poslali njemu.
Diplomo z dopisom so prejeli na portali Siol.net in jo tudi objavili. Na njihovo objavo se je odzval tudi novinar portala #Prava Luka Perš in jim predočil Simonovičevo podpisano diplomo.
Glejte, od Simonoviča je podpisana!
Foto by @SiolNEWS @STA_novice pic.twitter.com/U1NrC7clHu— Perš Luka Perš (@pers_luka) December 13, 2021
Pa recimo, da verjamemo v poslano diplomo. A še vedno staja odprto vprašanje, kakšna stopnja izobrazbe velja za v tujini opravljeno fakulteto brez narejenega diplomskega dela? Pa recimo, da tudi v ta del ne dvomimo.
Kljub temu pa se je na spletu pojavila tudi diploma diplomiranega pravnika eno leto pred Maslešo in poglejte sami, če sta ti dve diplomi enaki?
👍
Manjka črnilo. 🔽
😂😂😂😂😂 pic.twitter.com/MoCAGGEJrP— Janez Starc (@JStarc007) December 13, 2021
Pa kljub temu ostaja odprto še eno vprašanje. Kako je mogoče diplomirati marca 1975, opraviti zahtevani dve leti pripravništva in biti že leta 1976 zaposlen na tožilstvu?
Predvsem pa je šokantno spoznanje, da so podatki, ki so bili zapisani ob sodniku Branku Masleši na Vrhovnem sodišču čez noč izginili oziroma jih je nadomestil zelo kratek in skop zapis.
Življenjepis Masleše je od začetka zanimanja javnosti za njegovo izobrazbo precej shujšal.
Kje je diploma?
Masleša povej!
Cc: @vrhovno pic.twitter.com/TNEJRlebiy— Davorin Kopše (@DKopse) December 9, 2021
Vse to pa buri duhove kajne?!