Otrok se je odločil da bo izkoristil dan in jo po avtocesti peš mahnil proti Novemu mestu

Foto: Daniel Novakovič/STA

Voznik, ki se je danes okrog 5. ure zjutraj vozil po dolenjski avtocesti, je ob tem opazil otroka, ki je hodil po avtocesti. Nemudoma je poklical Policijo, policisti pa so se takoj odzvali in med avtocestnima priključkoma Trebnje in Mirna Peč res opazili otroka z nahrbtnikom, ki je pešačil ob robu avtoceste.

Kot so zapisali na novomeški policijski upravi, so se policisti z otrokom prijazno pogovorili in ugotovili, da je mladi popotnik v zgodnjih jutranjih urah sam sprejel odločitev, da dodobra izkoristi počitniški dan in se iz Trebnjega odpravi na obisk k prijatelju v Novo mesto. Kot so še zapisali policisti, so se strinjali, da je bila glede na današnjo napoved visokih temperatur odločitev o rekreaciji ob tako zgodnji uri kar pravšnja. Ni pa bila najboljša odločitev, da svoje namere ni zaupal staršem, še manj pa, da je za pešačenje izbral kar avtocesto.

Policisti so obvestili so zaskrbljenega očeta, ki je takoj prišel na postajo in povedal, da je spal in sploh ni vedel, da je mladenič odšel od doma. Koliko je bil otrok star, policisti niso zapisali.