V nedeljo 11. julija bo referendum o noveli Zakona o vodah. Na predčasnem glasovanju je v dveh dneh glasovalo nekaj manj kot 30.000 volilnih upravičencev, kar predstavlja 1,76 odstotkov vseh volivcev.

 

Pravih argumentov proti zakonu v vsem tem predvolilnem času nismo slišali. Ponavlja in našteva se samo to, kdo je proti zakonu, kar pa dejansko ni nikakršen argument.

Celotna kampanja nasprotnikom temelji na predpostavki, da zakon ogroža čisto pitno vodo, kar pa je velika laž. Čista pitna voda je v Sloveniji zagotovljena z Ustavo RS in novela Zakona o vodah nikakor ne posega vanjo.

Lahko smo opazili zapis poslanke Državnega zbora Jelke Godec, ki je pozvala nasprotnike zakona, naj ji povedo člen zakona, ki ogroža čisto pitno vodo.

Vir: Facebook

Po pričakovanjih niti en odgovor ne navaja nobenega člena zakona, ker ga v noveli zakona ni. Ob tem se upravičeno lahko vprašamo: Ali temelji celotna kampanja nasprotnikov zakona na laži? Ko prebereš zakon, lahko rečeš da!

Medtem pa se na družabnih omrežjih že pojavljajo zapisi, da padec zakona predstavlja tudi padec vlade, kar pa je pravzaprav smešno. Vlada se ruši v parlamentu in nova določa na volitvah in nikakor ne s padcem nekega zakona na referendumu, če zakon sploh bo padel.

Ob tem je predsednik vlade Janez Janša zapisal: “Nikakor. To je kvečjemu nagajanje. V škodo prihodnjim generacijam, katerim bi radi pozidali s svojimi vilami še preostale obalne parcele. O vladi se ne odloča na tem referendumu, ampak na volitvah. Če zakon pade, bo kratkoročno zgolj manj denarja za urejanje vodotokov.”

Vsak, ki si prebere zakon, prejšnji in novo novelo, mu hitro postane jasno, da zakon ne le, da ne ogroža voda, temveč jih dodatno ščiti!

Ali je interes kapitala na levici res močnejši od zaščite vode?