Danes je na spletu zaokrožilo sporočilo razredničarke na šoli, v katerem starše obvešča in vabi na roditeljski sestanek. Ob tem ni pozabila povedati, da ne bo preverjala PCT pogoja.

Omenjena razredničarka je zapisala:

Pozdravljeni!

Rada bi vas opomnila, da imamo danes roditeljski sestanek (v 3.a ob 18.00).

Ker pa je kar nekaj otrok povedalo, da se starši ne bodo/boste udeležili RS, ker ne izpolnjujete PCT pogoja, vam želim sporočiti, da jaz pogoja PCT ne bom preverjala, ker to ni v moji pristojnosti.

Zato…

Pridite na RS, ker si res želim, da se srečamo v živo in da se o marsičem pogovorimo, da bo šolsko leto čim uspešnejše. Naj bo naš pogoj PCT – prijaznost, cenjenost in toplina. 🙂

Lp,

Ob prebiranju vrstic nam hitro lahko postane jasno, zakaj je bilo včeraj potrjenih skoraj 900 novih okužb s korona virusom. Lahko razumemo, zakaj vladajo izredne razmere na eni od šol v Brežicah, kjer je kar tretjina učiteljev v karanteni in po novem tudi en oddelek.

Vir: Twitter

V državi je aktivno okuženih 63 učiteljev in 74 učencev. Prav zato je v karantenah že 34 oddelkov in kar 663 učencev. Ob tem pa učiteljica vabi starše na roditeljski sestanek, kjer ne bo preverjala PCT pogoja. Zakaj že? Ali tega ni v njenem opisu del in nalog?

Očitno gre za ignoranco zakonov in predpisov, kar je seveda groba kršitev delovnih obveznosti. Zoper takega učitelja, ki bi moral biti zgled vsem, je potrebno uporabiti sankcije, ki so na voljo.

Potrebno je poudariti, da s tem ne ogroža le sebe in starše, temveč ogroža celo šolo, učiteljski kolektiv, starše staršev in seveda nenazadnje predvsem otroke. Otroci res redkeje zbolijo, vendar ne gre pozabiti na tiste, ki kljub temu zbolijo za zelo nevarno sistemsko vnetje notranjih organov, med njimi tudi vnetje srca.

Ob tem bi moralo reagirati vodstvo šole kakor tudi sindikat, ki je vedno glasen, ko je potrebno izboriti pravice, ob dolžnostih pa obmolkne.