Zakaj je slovenski otrok manj vreden od tujega otroka?

V Sloveniji je bilo v lanskem letu 294.149 upravičencev do otroškega dodatka. Slovenski davkoplačevalci so za izvedbo otroškega dodatka namenili 246 milijonov evrov.

Slovenski upravičenec v povprečju dobi 70 evrov na mesec. Vendar se situacija spremeni, ko gre za tujce. Otroci iz Sirije, Iraka, Afganistana, dobijo v povprečju od 121 do 128 evrov na mesec. Zopet je na mestu vprašanje: zakaj je slovenski otrok manj vreden od tujega otroka?

Slovenska država za razdelitev otroškega dodatka tujcem v letnem proračunu nameni dva milijona evrov. Število upravičencev tujcev do otroškega dodatka je bilo v letošnjem oktobru 21.427. V preglednici najnovejših podatkov pa zasledimo tudi neverjetne podatke.

Slovenija namenja 1396 ljudem brez znane države ali državljanstva na mesec 138.790 evrov.

Njihovi zneski pa se gibljejo med 125,33 evrov do 99,22 evrov otroškega dodatka na mesec, poročajo Slovenske novice. Letno znese strošek za otroški dodatek tujih otrok kar 2 milijona evrov.

Zelo zanimivo je tudi videti, katere države so rekorderke po prejemku otroškega dodatka. Rekorder je otrok iz Etiopije. V mesecu oktobru je dobil 129 evrov.

Trije otroci iz Gvatemale dobijo 128,67 evrov na mesec. Štirje otroci iz DR Kongo dobijo 128,50 evrov na mesec. Slovenska država je radodarna do litvanskih otrok. Štirje bodoči slovenski Sabonisi dobijo 128,50 evrov na mesec. Sirskih 88 otrok prilije dodatnih 128,02 evra. Sledijo trije otroci brez državljanstva s 125,33 evri na mesec. Štirinajst otrok iz Iraka dobi 123,07 evra. Sedem otrok iz Palestine dobi 122,43 evrov. Petnajst afganistanskih otrok 121,08 evrov.

Največ otrok prihaja iz Bosne in Hercegovine, Kosova in Makedonije

Po poročanju Slovenskih novic slovenska država najbolj pridno izplačuje 10.261 upravičencev iz Bosne in Hercegovine. Na mesec dobijo 86,86 evrov. Sledijo otroci s Kosova, ki jih je 4.104 upravičencev do otroškega dodatka. Na mesec dobijo 112,16 evrov. Makedonskih 2.291 upravičencev pa dobijo na mesec 91,60 evrov. Slovenski državljani so se zopet znašli v neenakopravnem položaju.

Slovenske družine vsak mesec plačujejo prispevke in davke v državno blagajno. 1396 ljudi brez državljanstva in znane države pa dobijo od slovenske države na mesec 138.790 evrov.

Slovenska država se je še enkrat izkazala za prijazno multikulturno državo, predvsem za ilegalne migrante, zato niti ni čudno, da postajamo vedno bolj priljubljena destinacija.

Luka Perš/Nova24TV

Članek je dosegljiv tukaj.