Vse na enem mestu: kako do pomoči v Komendi?

Foto: PGD Komenda

HUMANITARNI CENTER KOMENDA

V Športni dvorani Komenda deluje humanitarni center. Vsi prizadeti v tokratni ujmi lahko artikle prevzamete med 08:00 in 18:00. Center bo odprt najmanj do petka. Donatorji lahko vse materialne dobrine, hrano z daljšim rokom uporabe in tudi belo tehniko dostavite med 08:00 in 18:00.

Trenutno je največja potreba po: beli tehniki, malih gospodinjskih aparatih, razvlažilcih zraka, čistilih, higienskih artiklih, plenicah, brisačah, prašku, šolskih potrebščinah, wc papirju, posteljnini, igračah…

Oblačil in obutve trenutno ne potrebujemo, saj jih je v središču trenutno že dovolj.

Kontaktni telefon: +386 40 829 590

DONACIJE
Prizadetemu prebivalstvu pri sanaciji škode po neurjih in poplavah lahko pomagate tudi z zbiranjem sredstev, ki bodo najbolj prizadetim pomagala pri sanaciji škode.

RDEČI KRIŽ

–           na številko 1919 pošljete SMS s ključno besedo UJMA 5 oz. UJMA10 ter tako donirate 5 oz. 10 EUR

–           na TRR račun: Rdeči križ Slovenije, Mirje 19, 1000 Ljubljana

SI56 0310 0123 4567 891 (odprt pri SKB Banka d. d.), sklic: 00 96875, Namen: Ujma 2023
BIC banke: SKBASI2X, koda namena: CHAR.

SLOVENSKA KARITAS

–           s poslanim SMS sporočilom KARITAS5 na 1919 in prispevate 5 EUR ali KARITAS10 na 1919 in prispevate 10 EUR.

–           Na TRR račun: Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana

SI56 0214 0001 5556 761, Sklic: SI00 624, Namen: POMOČ POPLAVE, koda namena: CHAR

USTANOVA PETRA PAVLA GLAVARJA
Zajčeva cesta 23, 1218 Komenda:

SI56 6100 0001 6941882,  nujni sklic: SI00 04082023, Namen: POMOČ PO POPLAVI, Koda namena: CHAR

ZVEZA PRIJATELJEV MLADINE IN BABYCENTER SLOVENIJA
BabyCenter in Zveza prijateljev mladine Slovenije sta pripravila humanitarno akcijo za vse družine z dojenčki in malčki, ki so jih prizadele poplave.

Najbolj pomoči potrebnim bodo donirali:
– pleničke za najmlajše
– otroška oblačila in obutev
– različno opremo in pripomočke
– igrače.

Vsi, ki vas je prizadela ujma in potrebujete kaj z zgornjega seznama, pošljite mail na [email protected] in sporočite, kaj je tisto kar najbolj potrebujete.

CENTER ZA SOCIALNO DELO OSREDNJA SLOVENIJA – VZHOD

Zagotavljanje psihosocialne pomoči prizadetim v poplavah – za informacije o oblikah pomoči in razbremenilne pogovore so dosegljivi preko 01 830 32 80 in [email protected].

Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti

V primeru naravnih nesreč veljavna socialna zakonodaja omogoča pomoč v obliki izredne denarne socialne pomoči. Vlogo lahko ta trenutek vložite pri kateremkoli centru za socialno delo in tudi po elektronski poti brez varnega elektronskega podpisa, po 6. septembru pa na krajevno pristojnem centru za socialno delo.

Vloga

ZAMENJAVA UNIČENIH DOKUMENTOV

Osebe, ki so v poplavah ostale brez dokumentov ali so ti poškodovani, so ob vlogi za nov dokument oproščene plačila upravnih taks za izdajo:

• osebne izkaznice,
  • potnega lista,
  • vozniškega in prometnega dovoljenja,
  • tujskih listin,
  • listin s področja orožja in prometa.

KMETIJSKO-GOSPODARSKA ZBORNICA SLOVENIJE

Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije bo po svojih močeh pomagala kmetom pri odpravi posledic poplav in drugih ujm, ki so nedavno prizadela skoraj celotno Slovenijo.

V ta namen pozivamo kmete, da prek kmetijsko-gozdarskih zavodov oziroma terenskih kmetijskih svetovalcev (svetovalk) posredujete tako svoje potrebe po voluminozni krmi kot morebitne viške. Pokličite svojega kmetijskega svetovalca ali pa kmetijsko-gozdarski zavod in sporočite svoje podatke

Seznam zavodov

Lahko pa svoje povpraševanje ali ponudbe viška krme (in o drugi pomoči) oddate prek obrazca, ki smo ga pripravile kmetijske nevladne organizacije (KGZS, Zadružna zveza Slovenije, Zveza slovenske podeželske mladine, Sindikat kmetov Slovenije in Zveza kmetic Slovenije).

Obrazec izpolnite na naši posebni spletni strani, kjer so zbrane tudi druge informacije, povezane z nedavnimi poplavami (tehnološka navodila in napotki, kontakti in drugo):

POPLAVE 2023

Namen zbiranja teh podatkov je, da je zbornica vmesna točka, ki bo povezala tako potrebe kot ponudbo in vam s tem omogočila lažji dostop do krme.

ZAVOD ZA VARSTVO KULTURNE DEDIŠČINE SLOVENIJE

Obveščamo vas, da so na Zavodu za varstvo kulturne dediščine Slovenije za hitrejše evidentiranje pripravili spletni Obrazec za evidentiranje škodnih dogodkov na enotah kulturne dediščine, kot tudi obrazec v WORD obliki.

Prizadeti v nedavnih poplavah lahko sedaj tudi na ta način posredujejo podatke, za evidentiranje.