Vlada danes dvignila dodatek za rojstvo otroka

Vir: Pixabay, nogice

Vlada je danes ponovno presenetila. Vsem otrokom, ki so se rodili od 1.1.2020 in še v roku enega leta po zaključku epidemije, vlada namenja kar 850 evrov.

Do sedaj je veljalo, da se za rojstvo otroka dobi pomoč v višini 286,72 evrov, kar je vlada danes dvignila na 350 erov. Prav tako vsem staršem ob rojstvu pripada enkratni dodatek, ki ga je vlada sprejela v enem od protikoronskih paketov in sicer v višini 500 evrov.

Torej je vsak novorojenček deležen pomoči v skupni višini 850 evrov. Vlada nam s tem jasno sporoča kakšna je vladna politika in njene prioritete. Želi dvigniti rodnost v Sloveniji in izboljšati demografsko podobo države. Jasno pa nam je ob prvi obletnici vladanja tudi sporočila, v kateri smeri gredo ukrepi in kaj je zares pomembno.

Dvig rodnosti bi moral biti cilj vseh vlad Evrope, saj se populacija na stari celini manjša iz leta v leto.

Uredništvo istočasno tudi čestita vsem novopečenim mamam in očkom ob srečnem dogotku, kot tudi vsem tistim, ki naraščaj pričakujete.