Prva resnica

Vi niste to, ka si želite biti, niste to, kar si želijo vaši otroci, da bi bili, in niste to, kar so se odločili vaši starši, da morate biti, in niste to, kar si želite biti. Vi ste to, kar ste. In druge osebe prav tako. Niste to, kar želite ali potrebujete.

Druga resnica

Dobre stvari niso ravno zastonj. Treba je plačati ceno. Ne vedno ekonomsko, ne v denarju, vendar je treba plačati. In to morate razumeti. Nasprotno stališče je otročje. Jaz si to želim in ker me imaš ti rad, mi to moraš dati zastonj. To ni življenje, to ni resnica. Življenje je menjava. Če je nekaj vredno, morate plačati ceno. Slabe stvari so včasih zastonj. Toda dobre stvari niso zastonj.

In tretja resnica

Ne morete delati, karkoli si želite. Vendar se vedno lahko izognete stvarem, ki jih ne želite delati.

Ne morete delati vsega, vedar vedno lahko rečete NE.

To je naš privilegij, ker smo človeška bitja, in tudi naša pravica.

Jorge Bucay

Vir: Sensa, december/januar 2019/2020, str. 69