V četrtek smo si lahko ogledali oddajo Tarča na nacionalni televiziji RTV SLO. Oddaja na javnem mediju, kjer bi morali poskrbeti za popolnoma nevtralno gledanje na dogajanje , kakor tudi vodenje, je bilo izrečeno veliko neresnic.

Ne bomo se spuščali v manipuliranje novinarjev s podatki o pretoku denarja, kjer so izpostavili Nova24 z 10.000 Evri, zamolčali pa, da je PopTV prejel dvakrat večji znesek.

Ne bomo se spuščali v komentiranje toka denarja s strani novinarja Domna Saviča, saj njegovo politično opredeljenost slovenska javnost pozna.

Ne bomo se spuščali niti v to, kako nepomemben je portal e-Maribor, ker so prav s tem, kako so se trudili izpostaviti prav to, dokazali, da temu ni tako.

Prav tako se ne bomo spuščali v to, da takšno zavajajoče poročanje brez dokazov, ki temeljijo le na insinuacijah posameznikov, brez kakršnihkoli dokazov, ni ne korektno najmanj pa etično, a očitno je namen oddaje le ta, da se v celoti diskreditira in uniči Vlada republike Slovenije.

Bomo pa se spustili v stresanje neresnic s strani predsednice Socialnih demokratov Tanje Fajon in čeprav smo marginalni, bomo svojo trditev za razliko od kraljev slovenske medijske scene tudi podprli. Seveda bi tako morali delati tudi na javni RTV, a potem bi bilo povedanega preveč dobrega o vladajoči koaliciji.

Torej Tanja Fajon je javno izrekla, da navodil za začetek šolskega leta starši niso dobili vse do 31. avgusta popoldan, kar je vsekakor vsaj zavajanje, čeprav gre za laž. Morda so na kakšni šoli navodila res objavili šele 31. avgusta, a to ne pomeni, da navodil niso imeli prej.

Kako to, da so lahko na večini osnovnih šol ta navodila objavili že v četrtek 26.8. ali petek 27.8. in ne kot je Fajonova trdila v oddaji šele 31.8. popoldan?

Osnovne in srednje šole so dobile okrožnico ministrstva in pismo ministrice za šolstvo in ministra za zdravje že 11.avgusta.

Morda smo po merilih javne televizije RTV res le nek lokalni MARGINALEN medij, a svoje delo jemljemo zelo resno in svoje trditve vedno preverimo.

O laži glede STA in njihovih zaposlenih pa raje ne bomo izgubljali besed.