Optično omrežje tudi v dveh vaseh

Telekom Slovenije bo v sodelovanju z Občino Dobrova Polhov Gradec gradil optično omrežje, ki bo prebivalcem omogočilo višje internetne hitrosti in boljšo izkušnjo spremljanja televizije.

V naslednjih dneh se prične gradnja v naseljih Razori in Draževnik. Glavna prednost optičnega omrežja je velika pasovna širina, ki omogoča hitrejši, zanesljivejši in varnejši prenos podatkov, saj je optična povezava manj občutljiva na elektromagnetne motnje in udar strele. Optično omrežje zagotavlja kakovostno uporabo širokopasovnih storitev, kot so televizija, internet in internetna telefonija.

V Telekomu Slovenije priporočajo, da se krajani za prehod na optiko odločijo že v času izvedbe gradbenih del, saj bodo po tem dodatni izkopi za povezave do hiš potekali z daljšim časovnim zamikom.

Izvajalec del je GVO, d.o.o.: kontakt: 051 372 131, [email protected].

Helena Čuk

Vir: Spletna stran občine