V zadnjem letu nam stranka SD na vsakem koraku obljublja, kaj vse bi naredila, če bi bila v vladi.

Jamrajo in so zaskrbljeni glede vsake poteze aktualne vlade pod vodstvom Janeza Janže. Njihova predsednica Tanja Fajon je v zadnjem letu ničkolikokrat zapisala besedno zvezo “zaskrbljena sem”.

Ko prebiraš in poslušaš njihove ideje in predloge, dobiš občutek, da delajo 24 ur na dan, sedem dni v tednu in pripravljajo vrhunsko strategijo za vodenje vlade, kajti oni bi vse bolje.

Vladi očitajo stvari, za katere so krive pretekle vlade, predvsem pa se ne morejo sprijazniti z dejstvom, da so v opoziciji.

Kakšno pa je dejansko stanje?

Če pogledamo samo nekaj let nazaj, so od marca 2013 pa vse do marca 2020, torej sedem let pred aktualno vlado, bili del vladne koalicije in imeli v rokah škarje in platno. Zato je vsekakor na mestu vprašanje, zakaj vse te velike ideje in nasvete, ki so jih zdaj polni, niso uresničili v zadnjih sedmih letih?

Na drugi strani pa še vedno opevajo režim, od katerega smo pred 30. leti pobegnili.

Na eni strani Tanja Fajon v videu trdi, da njeno vodilo ostaja povezovanje in sodelovanje. Dejstva pa kažejo vse kaj drugega kot to. Povezovali in sodelovali niso niti v času, ko so bile razmere v Sloveniji zaskrbljujoče zaradi epidemije Covid – 19.  Medtem, ko se je vlada trudila, da bi minimalizirala širjenje virusa, so sami želeli šole brez mask.

Vir: Twitter

Vlada jim je šla nasproti in omilila pogoje mask v šolah in vrtcih. Ko se je virus začel širiti, so s prstom kazali na neučinkovite ukrepe.

Na eni strani imamo vlado, ki se je zadnje leto zavzemala za reševanje krize, v katero smo bili prvič vrženi ne le mi, temveč cela Evropa, cel Svet. Na drugi pa imamo tiste, ki obljubljajo velike plane in ideje, na drugi strani pa rušijo vse, kar je dokazano edino pomagalo v spopadanju z epidemijo povsod po svetu in vabijo na protivladne proteste, katerih so se tudi sami udeleževali.

Vir: Facebook
Vir: Twitter

Je to res politika, ki si jo želimo? Obljube takrat, ko ne vladajo, ko pa vladajo, nanje pozabijo. Si želimo še vedno opevati stare praznike in izobešati simbole neke države, ki je že dolgo ni več? Si na vladi želimo tiste, ki so rušili in ne gradili in povezovali?