Danes zjutraj se je na karnevalu v Belgiji zgodil grozovit napad. Vozilo zapeljalo med ljudi. Po zadnjih podatkih naj bi bilo 6 mrtvih, med katerimi je tudi otrok in več poškodovanih.

V Belgiji je danes avtomobil zapeljal v množico. Takoj po dogodku je belgijska tiskovna agencija poročala, da so umrli najmanj štirje ljudje.V incidentu v mestu Strepy-Bracquegnies je bilo huje poškodovanih 12 ljudi, okoli 20 pa lažje, pa je napad povzela nemška tiskovna agencija DPA.

Po zadnjih podatkih je žrtev več, kot so prvotno poročali. Umrlo naj bi kar 6 ljudi med katerimi naj bi bil tudi otrok, 20 oseb je huje in 70 lažje poškodovanih.

Zaenkrat še ni znan, zakaj je vozilo zapeljalo v ljudi, kakor tudi ne, če gre za namerno dejanje. Znano je, da se voznik ni ustavil in peljal naprej, a jim ga je uspelo ustaviti. Po poročanju medijev je moderator belgijskega radia RTL, ki je sodeloval na karnevalski prireditvi, poročal o dramatičnih prizorih, saj je avto zapeljal prav v središče množice.

“Bila sta glasba in smeh, tri sekunde pozneje pa kriki. Grozno je bilo,” je povedal. Po njegovi oceni je bilo na prireditvi okoli 150 ljudi.