Proti koncu lanskega leta je Občina Logatec od avstrijske Heta banke za 550.000 evrov kupila športno dvorano v Zapolju, v začetku letošnjega januarja pa jo je župan Občine Logatec Berto Menard s svojimi najožjimi sodelavci tudi uradno prevzel.

Število prebivalcev Logatca se v zadnjih letih zelo povečuje. Čedalje več je tudi otrok in starejših občanov, ki si želijo in potrebujejo rekreacijo. Zato se je občina že pred nekaj leti odločila za nakup športne dvorane. Ta skupaj s sanitarijami meri skoraj tisoč kvadratnih metrov. Za uporabo bo namenjena številnim športnim društvom.

Župan je povedal: »Imamo že bazen in tudi prostore za fizioterapijo, tu je tudi fitnes   center in mislim, da na tem območju nastaja logaški rekreacijski center.”

V športni dvorani je tudi gostinska ponudba, ki je v rokah zasebnika. Prostor ponuja tudi možnost prenočitve.

Logaški župan je prepričan, da je nova pridobitev dragocena tudi za okoliške občine, od koder prihajajo otroci na plavanje v bazen.

Nakup športne dvorane je bil razmeroma zapleten in dolgotrajen, Dvorano bo treba urediti, očistiti in ji dati življenje.

V njej bodo prostor dobile logaške mažoretke, treninge pa bodo lahko izvajali še številni drugi športni klubi.

B. M. K.