Po nekajmesečni zamudi se je vrhniška služba nujne medicinske pomoči (NMP) minuli teden preselila v obnovljeni prizidek zdravstvenega doma.

Druga faza obnove se bo z ureditvijo splošnih ambulant, ki so bile med obnovo združene, po napovedi župana Daniela Cukjatija zaključila do konca maja. Tretjo fazo obnove predstavlja nadgradnja oziroma dokončanje prvega nadstropja, za kar pripravljajo potrebno dokumentacijo, saj se je projekt v času gradnje in pod prejšnjim občinskim vodstvom spreminjal. Po popisu del naj bi bilo za dokončanje gradnje potrebnih kar 1,5 milijona evrov, kar je po besedah župana Cukjatija za občino, ki financira gradnjo – opremo financira zdravstveni dom – nesprejemljivo, zato so naročili recenzijo popisa del.

S črtanjem nepotrebnega razkošja so pri oceni stroškov zdaj pri milijonu evrov, številko pa bi radi še znižali. Župan napoveduje, da bodo razpis objavili šele, ko bo dosežena sprejemljiva cena. Roman Strgar, direktor Zdravstvenega doma Vrhnika, dodaja, da bo končno ceno dal trg. Sicer pa si želi, da bi vse skupaj racionalizirali, tako da bi bil objekt kakovosten in bi lahko služil svojemu namenu več desetletij. Urgentna služba se je v obnovljene prostore vrnila po slabem letu, ginekološke ambulante pa bodo na začasni lokaciji do ureditve novega prvega nadstropja.

Vrhniška služba NMP ima poleg prenovljenih prostorov, ki so urejeni po pravilih bodočih satelitskih urgentnih centrov, na voljo dve vozili urgentnega zdravnika z vso potrebno opremo, nista pa primerni za prevoz bolnikov.

Urgentna služba deluje 24 ur na dan vse dni v letu, v ekipi pa je poleg zdravnika (splošnega ali specialista urgentne medicine) še diplomirani zdravstvenik.

Vir: KLIK