Danes ponoči, po srednjeevropskem času, se je v Ameriki ponovno zgodila tragedija, v kateri je po do sedaj znanih podatkih umrlo 5 oseb, več kot 40 oseb je poškodovanih. Od tega je kar 15 otrok.

Po do sedaj znanih podatkih je v nedeljo zvečer v kraju Waukesha zahodno od Milwaukeeja moški s svojim SUV vozilom zapeljal med ljudi, ki so hodili na praznični paradi.

Vozilo je z nezmanjšano hitrostjo zapeljalo med ljudi na paradi, se vanje zaletelo in dve osebi celo prevozilo. Pot je nadaljeval do konca ulice, kjer je zapeljal na otroško igrišče.

Pet oseb je umrlo. Danes zjutraj po lokalnem času so iz otroške bolnice sporočili, da je hospitaliziranih 15 otrok.

Očividci poročajo o vpitju odraslih in otrok. Osumljenca je policija prijela in je v priporu. Kolikšno bo končno število mrtvih osumljenčevega smrtonosnega pohoda, še ni znano.