Marko Juhant: “Zadnja stopnja je ravnatelj”

Ana Rupar (Naša družina, priloga tednika Družina, 1. 9. 2019, str.6): Koliko je prav, da se starši vpletajo v življenje v šoli in kdaj je prav, da stopijo nazaj?
“Sistem je tak, da starše vpleta. Ker učitelji nimajo pooblastil in ker sistem ne deluje. Ne deluje tudi zato, ker so starši tisti, ki ne dajejo pooblastil in če je karkoli narobe, hočejo popraviti učitelje, namesto da bi v red spravili svoje otroke. Problem je, ko se starši učiteljem, če to ne gre, naj stopijo k razredniku, če se tudi tu ne da rešiti, naj stopijo v svetovalno službo, zadnja stopnja je ravnatelj. Lestvica je jasna, ne pa da grejo takoj v časopis ali k pravniku, česar je veliko zadnje čase.”

Marko Juhant, specialni pedagog

Uredništvo portala osrednja Slovenija želi vsem “udeležencem” srečno novo šolsko leto!

Zlate medalje v resnici niso izdelane iz zlata.
Izdelane so iz znoja, odločnosti
in redke zlitine, ki se ji reče
vztrajnost. (D. Gable)

Ta misel naj nas vse spremlja v jesen; učence, dijake in učitelje ob novem šolskem letu, starše, ki doživljajo nove korake svojih otrok, pa tudi vse ostale na pragu vroče jeseni!