Bivši član stranke SD in župan Ilirske Bistrice Emil Rojc je Socialnim demokratom, katerih predsednica je Tanja Fajon, nalil čistega vina.

Na komisijo Evropskega parlamenta, ki se je v zadnjih dneh mudila v Sloveniji, se je odzval tudi bivši član stranke SD Emil Rojc. Na svojem Facebook profilu je zapisal:

Prvo dejstvo: V času sedanje Vlade RS je stranka SD pri POP TV naročila mojo politično diskreditacijo. V ta namen so uporabili Mladi forum SD zato, da so sami ostali čisti. O poteku sem bil predhodno obveščen, zato mi je scenarij zna. Podobno so storili pri Primorskih novicah in Radiu Koper.
Drugo dejstvo: Stranka SD, ki ni v Vladi RS ima po mojih izkušnjah vpliv na najmanj naštete medije. Verjetno bi tem lahko prišteli še Večer, Dnevnik, RTV Slovenija …
Tretje dejstvo: V Sloveniji se mudijo poslanci Evropskega parlamenta, ki želijo preprečiti vpliv sedanje vlade RS na medije. Torej vmešavanje političnih strank v oblikovanje javnega menja.
Četrto dejstvo: Glede na to, da so zgrešili vir vpliva na medije, bo imelo njihovo početje enak učinek, kot če bi zobobol zdravil z operacijo kolena.

Če se sprašujete, kdo dejansko manipulira z mediji, vam je Rojc odgovoril na to vprašanje. Seveda pa je znano dejstvo, da tega komisija, ki je preverjala vladavino prava v Sloveniji in medijsko svobodo, tega ne ve.

Vsem je jasno, kdo je izvažal v EU laži o tem, da v Sloveniji medijske svobode ni, da se na novinarje vršijo pritiski in ne morejo poročati neovirano. Seveda pa je zgodba ravno obratna. Novinarji res poročajo po nareku politike, a tiste, ki ni na oblasti in se tja želi prebiti z vsemi možnimi sredstvi.

V zadnjem času ne gledamo, beremo ali poslušamo drugega kot o razmišljanju in pisanju na Twiterju predsednika vlade Janeza Janše. Katerikoli program na televiziji prižgemo, so gostje v večini predstavniki opozicije. Vsa pomembna vprašanja pa večini gledalcev in poslušalcev ostanejo skrita oziroma neodgovorjena.

A komisija seveda tega ni ugotavljala, kakor tudi ni videla vseh objav, kjer se novinarji nesramno spuščajo v predstavnike vlade. Vidijo pa odzive na družabnih omrežjih teh istih oseb, ki jih vsakodnevno na tnalo pribijajo v medijih. Ni vse, kar preberemo ali vidimo na televiziji, čista resnica in vsako novico lahko podamo na več načinov. Na katerega nam jo vsakodnevno podajajo, pa je odvisno od tega, kdo je naročnik in ima koristi od tega.

A naj si vsak posameznik ustvari svojo sliko, svoje mnenje. Mnenje komisije, ki je že odšla, ne bo štelo na volitvah. Na volitvah imamo besedo le mi, državljanke in državljani Slovenije, zato bodimo pozorni, kdo nam laže.