Socialni demokrati pod vodstvom Tanje Fajon bodo skupaj z ostalo opozicijo  vložili in podprli interpelacijo ministrice za šolstvo znanost in šport Simone Kustec.

Ob tem je bila Tanja Fajon precej ostra in celo dejala, da je stanje kot da že leto in pol nimamo ministrice.

Včeraj pa je bivšim kolegom stranke Socialni demokrati in s tem tudi njeni predsednici Tanji Fajon poslal javno sporočilo preko Twitter omrežja Emil Rojc.

Zapisal je:

“Spoštovani bivši kolegi iz SD, glede na to tako kako malo je vaš nekdanji minister Pikalo naredil za šolstvo in kako veliko je stranka SD naredila, da šolstvo v času epidemije težje deluje, vam je sedanje ministrica lahko samo vzor ne pa razlog za interpelacijo. Emil Rojc, župan”

Najverjetneje še nismo pozabili, kakšna je bila reakcija stranke na lansko vladno uvedbo mask v šole in vrtce. Prišlo je celo tako daleč, da je vlada pod pritiski popustila in kmalu se je zgodilo zaprtje šol.

Vir: Twitter

Seveda danes nihče od njih ne prevzema odgovornosti temveč jo ob vsaki priliki vržejo pod nos vladi. A zapisi in fotografije ostajajo in te kažejo njihov boj na napačni strani.

Ob vsem tem pa jih v zadnjem mesecu niti enkrat ni bilo slišati, da bi skupaj s sindikati pozvali šolnike, da se cepijo in s tem omogočijo varnejšo vrnitev v šole.