Dijak v Ljubljani pripravil načrt, datum in orožje za streljanje na šoli

Iz Policijske uprave Ljubljana so sporočili, da so bili v tem tednu obveščeni o sumu groženj v eni izmed izobraževalnih ustanov v Ljubljani.

V sporočilu za javnost so zapisali, da so se na obvestilo nemudoma odzvali in v sodelovanju s šolo in starši izvedli prve nujne ukrepe za zagotavljanje varnosti življenja in zdravja ljudi ter varnosti premoženja ter da bodo ukrepe izvajali, dokler bo treba. Hkrati so policisti zavarovali dokaze in nadaljujejo zbiranje obvestil zaradi suma uradno pregonljivega kaznivega dejanja. O vseh ugotovitvah bodo obvestili pristojno državno tožilstvo.

Drugih informacij o postopku, ki še poteka, zaradi interesa preiskave in varstva osebnih podatkov policisti ne morejo posredovati.

V sporočilu za javnost so še zapisali, da se policisti odzovejo na vsak tovrstni primer ter ob prijavi ali zaznavi groženj nemudoma izvedejo vse prve nujne ukrepe za ugotovitev izvora in resnosti groženj, preverijo vse okoliščine in ukrepajo v skladu s pristojnostmi ter o tem obveščajo pristojne službe.

Hkrati pozivajo vse, ki imajo kakršne koli informacije o pojavu nasilja ali groženj, da o tem takoj obvestijo policijo na številko 113 ali najbližjo policijsko postajo, lahko tudi na anonimno številko. “Poziv o prijavi suma kaznivih ravnanj v šolskem okolju velja tako za delavce šole, starše in roditelje, učence, kot tudi vse ostale, ki imajo o tem kakršne koli informacije,” so na Policijski upravi Ljubljana še zapisali v sporočilu za javnost.

Kot so dane sporočali nekateri mediji, je dijak sošolcem povedal, da je pripravil načrt, datum in orožje za streljanje na šoli. Kot so nam potrdili na šoli, so bili obveščeni, da obstaja morebitna varnostna grožnja. Nemudoma so ukrepali in mladoletni osebi izdali sklep o prepovedi prisotnosti pri pouku do zaključka vodenja vzgojnega postopka.