Bruce Lee – legenda “našega časa”

Na včerajšnji dan (27. 11.) leta 1940 se je rodil Bruce Lee, ikona kung fu-ja. Ker sem videl zanimiv zapis (vir: Gromade filmske), bi ga rad delil z vami.

1. Bruce Lee je bil po poreklu tudi Evropejec. Eden of njegovih dedkov je bil Nemec in ravno zaradi tega, ker ni bil 100% Kitajec, mu niso dovolili vpisa v številne kung-fu šole v otroštvu.

2. Bil je kratkoviden in je bil eden prvih, ki je začel uporabljati kontaktne leče.

3. Odlično je obvladal kung-fu, vendar je bil dober tudi v plesu. Na tekmovanju plesa cha-cha-cha v Hong Kongu je enkrat celo zmagal.

4. Brezkompromisno je treniral vsak dan, saj je resnično verjel v trditev, da vaja dela mojstra. Dnevno je izvedel vsaj 5.000 udarcev.

5. V njegovem obdobju so bile pločevinke Coca-Cole mnogo bolj trdne in Bruce Lee je z udarcem v pločevinko samo z dvema prstoma lahko naredil luknjici.

6. Bil je tudi talentiran risbar in pesnik. Njegova dela lahko najdete na spletu.

7. Kljub temu, da je bil mojster borilnih veščin, je imel ob sebi zaradi varnostnih razlogov vedno tudi Magnum 357, saj so ga vsakodnevno izzivali na poti na treninge in nazaj.

8. Ogromno je bral. Doma je imel knjižnico, v kateri je bilo 2.000 knjig o znanosti, književnosti in zgodovini.

9. Bruce Lee je bil izjemno talentiran v mnogočem, vendar se je izredno bal vode in posledično se nikoli ni naučil plavati.

10. Rad je delil modrosti. Nekoč je izjavil, da življenje človeka mora biti podobno reki. Ker tekoča voda nikoli ne postane postana, zato se v življenju vedno moramo gibati, tako fizično kot tudi miselno.