Fotografija je zgolj simbolična.

Zaradi napovedi slabega vremena to soboto, 22. 9. 2018, odpadejo vsi trije napovedani kolesarski izleti.

NADOMESTIL JIH BO NEDELJSKI IZLET 23. 9. 2018 Z VLAKOM, KOLESI IN LADJICO PO KRASU IN OBALI V TRST. MOŽNOST BREZPLAČNE IZPOSOJE ELEKTRIČNIH IN ZLOŽLJIVIH KOLES V OMEJENI KOLIČINI. ŠTEVILO POTNIKOV Z OBIČAJNIMI (NEZLOŽLJIVIMI KOLESI) JE OMEJENO NA 6, SKUPNO ŠTEVILO PA NA 12! STROŠKI PREVOZA: V PRIMERU UPORABE ZLOŽLJIVEGA KOLESA 20 €, OB UPORABI OBIČAJNEGA KOLESA PA 30 €. ORGANIZACIJA IN VODENJE STA BREZPLAČNA! ZA MALICO IN PIJAČO PA MORATE POSKRBETI SAMI!

Zbirno mesto: železniška postaja Borovnica ob 9.40.

Odhod z vlakom ob 9.59 do Divače, kamor boste prispeli ob 11.28. S kolesi boste vozili po lokalni cesti do Kozine, potem po poti za kolesarje in pešce na trasi opuščene železniške proge do Sv. Antona, od tam pa po lokalnih cestah v Dolino, do vhoda v regionalni park doline Glinščice.

Po počitku nadaljevanje preko Mačkol in Škofij za Ankaran, kopanje na Debelem rtiču ter postanek za kosilo.

Okoli 17.00  preostane še zadnjih 10 km kolesarjenja do Milj, od koder se boste odpeljali z ladjico (ob 18.00 ) v Trst, kamor  boste prispeli pribl. ob 18.30. Ob 19.09 je iz Trsta z vlakom predviden prihod do Borovnice, in sicer ob 21. 29.

Skupni dolžina kolesarjenja okoli 50 km. Nezahtevna tura, primerna za vse z nekaj kondicije, tudi za otroke. Veliko spusta, nekaj krajših vzponov.

Otroci do 12. leta lahko kolesarijo le v spremstvu staršev ali skrbnikov, pri čemer lahko vsaka odrasla oseba spremlja največ dva otroka. Za mladoletne osebe (do 18. leta) je kolesarska čelada obvezna, za vse ostale pa priporočljiva, prav tako kot tudi odsevni jopiči oz. oblačila v opaznih barvah.

Potrebne predhodne prijave (do 22. 9. 2018 do 18.00) na: [email protected] ali 041 222 783.

K. B.