Planinsko društvo Polž Višnja Gora je v soboto, 27. januarja 2018, na rednem letnem občnem zboru v prostorih gasilskega doma Višnja Gora, obeležilo 20. obletnico delovanja društva. Ob svečanem jubileju so slavnostno razvili društveni prapor in izdali jubilejni zbornik poimenovan »S polži v hribe«.

Ideja o ustanovitvi planinskega društva se je med Višnjani rodila kmalu po ustanovitvi občine Ivančna Gorica. Ustanovni sestanek je 1998 leta sklical Pavel Groznik, v prostorih stare šole v Višnji Gori, ki se ga je udeležilo 20 članov. Društvo je bilo uradno registrirano 9. marca 1998, za prvega predsednika pa je bil izvoljen Darko Steiner.

Prelomno leto za razvoj društva je bilo leta 2003, ko se je zamenjalo vodstvo.

Za novega predsednika je bil izvoljen Aleš Erjavec, ki društvu predseduje še danes.

Članstvo je z novim zagonom iz leta v leto naraščalo. Planinsko društvo Polž se lahko danes pohvali s 306 članicami in člani. Skupaj z izobraženimi planinskimi vodniki, markacisti in varuhi gorske narave in učinkovitim upravnim odborom pa ne gre zanemariti številnega podmladka, ki ga vzgajajo že v vrtcih in šolah naše občine.

Zapisal in fotografiral
Gašper Stopar