Včeraj je prišlo do požara na večstanovanjski hiši v Bizoviku. Po podatkih, ki smo jih prejeli s strani Policijske uprave Ljubljana, hiša ni več primerna za bivanje, zato je Civilna zaščita poskrbela za šest odraslih in šest otrok.

Včeraj, ob 17. uri smo bili obveščeni o požaru na stanovanjski hiši na območju Bizovika. Na kraju so policisti ugotovili, da je v pritličju zagorela večstanovanjska hiša, vsi stanovalci pa so bili že umaknjeni na varno. Gasilci so hišo pogasili, pri tem pa je bila v notranjosti najdena tudi poginula mačka, ki se je nahajala v enem izmed stanovanj. Nastalo je za več deset tisoč evrov materialne škode. Na kraju so pripadniki Civilne zaščite poskrbeli za nastanitev 6 odraslih oseb in 6 otrok, saj poškodovani prostori niso bili več primerni za bivanje. Nihče od stanovalcev v požaru ni bil poškodovan. Tekom današnjega dne bodo kriminalisti opravili ogled kraja požara z namenom ugotovitve vzroka. O vseh ugotovljenih okoliščinah bodo obveščali pristojno državno tožilstvo.

Nobena oseba v požaru ni bila poškodovana, je pa v požaru poginila mačka. Vzrok požara še ni znan.