Norveška ima šolski sistem, ki gre v korak s časom.?‍♀️?‍♂️?‍♂️

Za pokušino predmetnik za osnovno šolo, ki traja do 13 leta: matematika, angleščina, norveščina, znanost (!), religija, gimnastika, estetika, geografija, zgodovina, družba. V nižji srednji šoli, ki traja do 16 leta, se jim pridružijo dodatni jeziki: nemščina, francoščina in španščina. In tako opremljeni z znajem v nadaljevanju pri 19 – letih izbirajo med splošnim in policnim študijem.

In še praktična različica. V Stavangerju, starem ribiškem mestu z najboljšim naftnim muzejem na svetu, smo padli v tridnevno “odprto kuhno”. Gladmat!

Mesto je polno prehranskih ponudnikov za vse sorte okusov. In čisto na začetku velikega trga so postavili plastično kravo. V katero občasno nalivajo vodo. Pod kravo se drenja mularija z latvicami, ki se uči in preizkuša, kako se kravo molze … in potem z navdušenjem pokažejo koliko vode, jim je uspelo iztisniti iz vimena. ????

Opazovalec dobi nehote občutek, da se učijo za življenje. ??