Osem policistov je 24.12. prejelo prav posebno “božično darilo”. V oskrbo in vzgojo je namreč iz Oddelka za šolanje službenih psov Policijske akademije v njihove roke prešlo osem kepic belgijskih ovčarjev, ki bodo kmalu postali njihovi službeni pomočniki.

Kužki bodo nastanjeni pri policistih na njihovem domu. V naslednjih dveh letih bodo skupaj rasli kot tandem ter – v nasprotju s prepričanjem policistov, da bodo oni “vodili igro” – en drugega vzgajali in šolali za skupno delo na terenu. Dve leti se bodo v oddelku ob pomoči izkušenih inštruktorjev udeleževali usposabljanj, da bodo lahko kmalu kar najbolje opravljali resne in zahtevne policijske naloge.

Vir: Policija

Policisti so skoraj tri mesece stare kepice z veseljem sprejeli v svoje domove, a verjetno so že med prazniki imeli z njimi polne roke dela. Policijski kosmatinci so res prisrčni, a tudi zahtevni družinski člani.

Kužki so odšli v enote in postaje vodnikov službenih po vsej Sloveniji, in sicer v Celje, Ljubljano, Novo gorico, Novo mesto in Mursko Soboto. Želimo jim veliko, veliko uspeha.

Vir: Policija