Nujno opozorilo župana občine Moravče!

Spoštovane občanke in občani Občine Moravče,

v naši občini so se pojavili prvi primeri obolelih s korona virusom. Da bi preprečili nadaljnje širjenje te nevarne bolezni, Vas prosim, da strogo upoštevate vse doslejšnje moje odredbe in navodila pristojnih državnih organov.

Posebej Vas dodatno opozarjam na naslednje:

1. Gostinski lokalni ne smejo delovati na črno in nelegalno omogočati druženje ljudi, ki je lahko nevarno;

2. Otroci, ki so doma, se ne smejo družiti z drugimi otroci, še posebej ne na igriščih, ker jih to ogroža;

3. Vsa nujna dela – denimo, spomladanska dela, kurjenje ognja, oddaja mleka in podobno – naj bodo organizirana tako, da ne prihaja do druženja ljudi;

4. Ko se odločite za sprehod v naravo, ne obiskujte mest, kjer je lahko večje število ljudi, recimo, sprehajališče ob Drtijščici.

Ne družite se po nepotrebnem. Vi in vaši naj ostanejo doma, če je le mogoče. Pazite nase in na otroke. Strogo izvajajte higienske ukrepe. Takoj, ko začutite, da z vami nekaj ni v redu, pokličite svojega osebnega zdravnika, zdravstveni dom v Domžalah ali 112.

Če želite pomagati pri bitki proti korona virusu, se javite za prostovoljca in pokličite na 064 229 277.

Obveščam vas, da v Občini Moravče odslej vsakodnevno deluje ožja sestava štaba Civilne zaščite, ki nadzoruje položaj in sprejema potrebne ukrepe. Pomagajte nam tako, da delujete samozaščitno. Skupaj bomo zmagali.

dr. Milan Balažic, župan občine Moravče

Vir: Spletna stran občine Moravče