V torek, 6. decembra 2022, se je na Osnovni šoli Toma Brejca odvijal dobrodelni Miklavžev koncert, pred šolo pa bogat sejem, ki je ponujal lepe izdelke in v okviru katerega se je zbiralo sredstva za Sklad šole. Zbranim se je ob tej priložnosti pridružil tudi župan Matej Slapar skupaj z ravnateljico Osnovne šole Toma Brejca Mojco Rode Škrjanc.

Ravnateljica Osnovne šole Toma Brejca Mojca Rode Škrjanc je pred koncertom dejala: »December je čas, ko zadiši po sveže pečenih piškotih in po vroči čokoladi. Prinaša tople objeme in veliko nasmehov. A ne za vse. Mnogi ljudje se ravno zdaj znajdejo v največjih stiskah. Zato je pomembno, da se ravno decembra spomnimo na dobrosrčnost« in se z mislijo o dobrodelnosti zahvalila vsem, ki bodo z nakupom izdelkov bogato založenega sejma prispevali v Sklad šole: »Tisti, ki stori kaj dobrega naj molči, tisti, ki mu je bilo kaj dobrega strojeno, naj spregovori.«

Župan Matej Slapar se je z mislijo na dobrodelnost in zahvalo vsem, ki so pripravili koncert, spomnil na tiste, ki nimajo te sreče, da so decembrski dnevi veseli: »Decembra se veselimo, obiskujemo in obdarujemo. A nimajo vsi te sreče. Zato dajmo tistim, ki nimajo nič, vsaj svoj čas in jih razveselimo s svojim obiskom, s stiskom rok ali pa drobno materialno pozornostjo.«

Za kulturni program so poskrbeli učenci šolskih pevskih zborov pod vodstvom Mateje KališnikVesna je nastopila s flavto, Nadja in Ivona sta ogreli z zvoki violončela in violine. Posebno točko so pripravile učenke in učenci glasbene ustvarjalnosti, otroci so nas navdušili s plesom in Orffovimi instrumentariji, trio učiteljic pa zapel pesem Božično drevo. Obiskal nas je sv. Miklavž, s katerim smo zapeli Vse najboljše za očeta in mamo dveh učenk šole, ki sta na ta dan praznovala rojstni dan. Za zaključek so vsi šolski zbori zapeli še pesem Ko bi ljudje ljubili se, kjer so nas presenetili in peli tudi v znakovnem jeziku. Prireditev sta povezovala Ema in Jan, pripravila jo je Mateja Kališnik skupaj z učiteljicama Valentino Buh in Silvano Nuhijevo, v samo izvedbo pa je bila vključena velika večina zaposlenih na šoli.

Spletno uredništvo
Vir: Občina Kamnik