Zakorakali smo v leto 2022, ki na ravni lokalne skupnosti prinaša številne nove razvojne projekte. Med najpomembnejšimi projekti Občine Ivančna Gorica v letošnjem letu je po besedah župana Dušana Strnada izgradnja novega vrtca v Šentvidu pri Stični, ki bo rešil problematiko odklonjenih otrok za sprejem v vrtec v naši občini.

Občina Ivančna Gorica bo zgradila nov 8 oddelčni vrtec v Šentvidu pri Stični, vrtec je projektiran tako, da bo v prihodnjih letih omogočal enostavno dograditev še 4 oddelkov. Lokacija novega vrtca se nahaja neposredno ob gasilskem domu v Šentvidu pri Stični, v okviru zemljišč, ki jih ureja Občinski podrobni prostorski načrt Grbčev Dovc.

Občina je ob zaključku leta 2021 pridobila gradbeno dovoljenje, trenutno pa poteka javno naročilo za izbiro izvajalca gradnje. V kolikor ne bo prišlo do morebitnih zakasnitev v času gradnje, se zaključek izgradnje predvideva v letošnji jeseni oziroma pred začetkom novega šolskega leta.

Investicija bo poleg zagotovljenih sredstev iz proračuna Občine Ivančna Gorica sofinancirana tudi iz Razpisa za sofinanciranje investicij v vrtcih in osnovnem šolstvu, št. 4110-7/2021 z dne 5. 2. 2021, ki ga je objavilo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

Vir: Občina Ivančna Gorica