V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije 113 zabeleženih 1.631 klicev. Med 679 interventnimi dogodki so policisti med drugim obravnavali 141 prometnih nesreč, 92 kršitev javnega reda in miru ter 83 kaznivih dejanj.

V 116 prometnih nesrečah je nastala le premoženjska škoda, v 22 nesrečah so bili udeleženci lažje, v 3 nesrečah pa huje telesno poškodovani. Nobena oseba v prometnih nesrečah ni izgubila življenja. Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu so 9 voznikom zasegli vozilo, zaradi vožnje pod vplivom alkohola pa pridržali enega voznika na območju PU Maribor.

Ob 13.30 je v križišču Prvomajske in Bidovčeve ulice v Novi Gorici osebni avto zbil otroka. Gasilci JZ GRD GE Nova Gorica so zavarovali kraj nesreče, poškodovanega otroka pa so oskrbeli reševalci NMP ZD Nova Gorica.

Ob 14.46 je na avtocesti Ljubljana-Obrežje, pred priključkom Kronovo v smeri Obrežja, občina Novo mesto, voznik z osebnim vozilom trčil v vozilo v koloni. Gasilci GRC Novo mesto so zavarovali kraj dogodka, na vozilih odklopili akumulator, pomagali reševalcem pri oskrbi ene poškodovane osebe in očistili razlite motorne tekočina. Reševalci nujne medicinske pomoči ZD Novo mesto so na kraju oskrbeli eno osebo in jo odpeljali v Splošno bolnišnico Novo mesto. Dežurni delavci DARS-a so zavarovali kraj dogodka, postavili prometno signalizacijo in očistili cestišče.

Ob 18.35 sta med Vanganelom in Kampelom, občina Koper, trčila motorist in kombinirano vozilo. Na kraj dogodka so bili napoteni gasilci JZ GB Koper in reševalci Reševalne službe slovenske Istre, ki so poškodovanega motorista oskrbeli in prepeljali v SB Izola.

Zaradi kršitve javnega reda in miru so opravili 67 intervencij na javnem kraju, 25 pa v zasebnih prostorih. 6 kršiteljev, ki so kljub opozorilu nadaljevali s prekrškom, so pridržali, in sicer 3 na območju PU Maribor, 2 na območju PU Novo mesto in 1 na območju PU Ljubljana. Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini, so eni osebi na območju PU Maribor izrekli ukrep prepovedi približevanja.

Med kaznivimi dejanji so zabeležili 35 tatvin, 17 vlomov, 12 poškodovanj tuje stvari, 7 groženj, 6 povzročitev telesne poškodbe, 3 kazniva dejanja v zvezi s prepovedanimi drogami, 2 nasilji v družini ter 1 preprečitev uradnega dejanja oz. napad na pooblaščeno osebo.

V noči na 20. 5. 2022 je bil v okolici Maribora ukraden neregistriran štirikolesnik, znamke BRT Renegade 800R, črne barve z rumenimi črtami in rumenim sedežem, letnik 2008, številka šasije 2BVHXLH198V000741.

V zadnjih 24 urah je bilo obravnavanih 22 oseb zaradi nezakonitega prehoda državne meje in sicer 11 na območju PU Novo mesto, 7 na območju PU Koper in 4 na območju PU Ljubljana. Med njimi smo obravnavali največ državljanov Turčije (5), Afganistana (4), Pakistana (4).

Spletno uredništvo