Konec nočne omejitve gibanja

Vir: Vladni profil

S ponedeljkom 12. aprila začne veljati nov semafor ukrepov. Bistvena spremeba je nočna omejitev gibanja, ki s ponedeljkom ostaja le v črni fazi, kar pomeni, da se s ponedeljkom dalje omejitev gibanja ukinja.

S ponedeljkom se končuje tokratna ustavitev javnega življenja. Vsi otroci se vračajo v vrtce in osnovne šole. Dijaki se vračajo v šolo po modelu C, torej so v šolah vsi zaključni letniki, prvi trije letniki pa se tedensko izmenjujejo.

Torej se v ponedeljek nadaljuje v šolstvu tam, kjer se je pred zaprtjem končalo. Vsi učenci od 6 – 9 razreda , vsi dijaki in vsi zaposleni v šolstvu obvezno uporabljajo maske. Maske za učence in dijake niso obvezne le pri pouku špotne vzgoje.

Vlada je skupaj s strokovno skupino tudi predelala in prilagodila vladni semafor ukrepov za zajezitev covid – 19.

S ponedeljkom veljajo ukrepi rdeče faze.