EURO 2020: Zanimive tekme, zapravljene enajstmetrovke

Za nami so tekme, ki so ponudile dobro igro in tudi lepo število golov.

Makedonci in Ukrajinci so odigrali zares zanimivo in gledljivo tekmo. V prvem polčasu so Ukrajinci pokazali svojo moč in izkoristili dve napaki v obrambi Makedoncev, rezultat je že ob polčasu kazal 2:0. V drugem polčasu so Makedonci pokazali, da je bil slab prvi polčas le slučaj in rezultati hitro znižali, ko je po zapravljeni enajstmetrovki in odbitku žogo v prazno mrežo poslal Alioski. Makedonci so si v drugem polčasu pripravili lepo število situacij, kjer bi lahko izenačili, tudi po zastreljani enajstmetrovki Ukrajincev.

Makedonci so ostali brez možnosti za napredovanje, Ukrajinci pa morajo za konec, premagati Avstrijo, če si želijo uvrstitve v zaključne boje.

Tekma med Danci in Belgijci, se je začela z hitrim vodstvom Danske, ko je že v 2. minuti zadel Poulsen, po vodilnem zadetku so imeli Danski nogometaši še kar nekaj priložnosti, kjer bi lahko povišali svoje vodstvo, a jim ni uspelo. V drugem polčasu so Belgijci opravili dve menjavi. V igro sta vstopila Witsel in De Bruyne, prav slednji je poskrbel za veliko osvežitev v igri Belgije, ki je v 55. minuti lepo zaposlil Hazarda, ki je zadel iz bližine. Kasneje je še v 70. minuti po lepi akciji Belgijcev, s pravim projektilom zadel za vodstvo Belgijcev, ker je bilo na koncu tudi dovolj za zmago.

Belgija se je že uvrstila v zaključne boje, medtem ko je Danska brez možnosti za napredovanje.

Večerna tekma med Nizozemsko in Avstrijo je postregla z odprto igro na obeh straneh. Nizozemci so povedli po uspešno izvedeni najstrožji kazni Depaya v 11 minuti tekme, kar pa Avstrijcev ni ustavilo, še naprej so igrali svojo igro in bili nevarni, toda zadetka niso dosegli. Zmago Nizozemske je v 67. minuti potrdil Dumfries, ki je dosegel že drugi zadetek na tem Evropskem prvenstvu, kar je vsekakor lep dosežek za bočnega igralca.

Nizozemska se je po pričakovanjih že uvrstila v zaključne boje, medtem ko Avstrijo čaka boj z Ukrajinci za napredovanje.