EURO 2020: Včerajšnji dan je posvečen Christianu Eriksenu

Posnetek zaslona

Včerajšnji dan na evropskem prvenstvu je zaznamoval kolaps Christiana Eriksena sredi tekme med Dansko in Finsko. Eriksen je v stabilnem stanju v bolnišnici.

Pa si poglejmo včerajšnji dan.

Švica – Wales

Prva tekma drugega dne EURA 2020 se je končala z 1:1, pravičen rezultat glede na videno na igrišču. Švicarji so v prvem polčasu bili več pri žogi in si pripravili kar nekaj situacij iz katerih bi lahko Seferovič zadel, najlepšo priložnost prvega polčasa je pripadla Valižanom, ko je po strelu Moore-a z glavo, odlični posredoval Sommer.

Vir: družabna omrežja

Začetek drugega polčasa je bil povsem v znamenju Švicarjev, ki so v 49. minuti po podaji s kota Shaqiri-ja in strelu z glavo Embola zadeli za 1:0. Po tem zadetku so si Švicarji priigrali še nekaj priložnosti, najlepšo je zapravil Mbambu. Po tej priložnosti je sledilo 20. minut povsem v znamenju Valižanov, prebudil se je predvsem Ramsey, ki je odigral odličen drugi polčas. V 74. minuti je sledilo izenačenje, ko je po podajo Morrell-a iz strani z glavo lepo zadel Moore.

Vir: Twitter

Na tej tekmi praktično nismo opazili zvezdnika Wales-a, Garetha Bale-a. Kaj točno se dogaja z njim ne vemo, vsekakor pa to ni način kako s kapetanskim trakom vodiš ekipo. Bale bo moral dati nekaj več na tem prvenstvu, če želijo Valižani priti vsaj do zaključnih bojev.

Danska – Finska

Po uvodnem pritisku in številnim priložnostim Danske reprezentance, je to tekmo bolj kot ne zaznamovalo dogajanje v 43. minuti, ko se je zgrudil Christian Eriksen, po več kot 10 minutnem oživljanju ga je medicinskem osebju uspelo spraviti k sebi in ga odpeljati v bolnišnico, kjer je sedaj stabilen. Tudi po njegovi zaslugi se je tekma nadaljevala saj je iz bolnišnice poklical svoje soigralce in jim rekel da se počuti bolje in da naj odigrajo tekmo do konca. Skratka, grozoviti prizori v Kopenhagnu, ki človeka zares šokirajo.

Vir: posnetek zaslona

Je pa lepo videti, kako se nogometni svet takrat združi in pokaže človečnost, ko na milijone ljudi zaželi Eriksenu srečo preko družabnih omrežjih, do tega da Lukaku in Munier na tekmi, ki jo bom povzel kot naslednjo posvetila gola prav njemu. Še en dokaz, da te nogomet nauči tudi tega, da znaš biti človek in da si sposoben tudi takih gest, ki sta jo naredila Belgijca.

Na žalost se Dancem po tej čustveni noriji ni uspelo zbrati, čustven efekt dogodka je bil enostavno prevelik. Bili so boljši tekmec, vendar žoge nikakor niso uspeli potisniti za hrbet Hradecky-ja, ubranil je tudi 11-metrovko Hojbjerga v 74.minuti tekme.

Vir: Posnetek zaslona

Finci, so imeli obilico sreče in po enem in edinem strelu v okvir gola Danske reprezentance tudi zadeli, v 60. minuti je bil natančen Pohjanpalo. Tudi on je uprizoril lepo gesto, ko gola seveda ni proslavil.

Belgija – Rusija

Tekma, kjer se je že pred tekmo vedelo kaj pričakovati. Vse drugo kot gladka zmaga Belgijcev, bi bilo veliko presenečenje. Vse se je začelo v 10. minuti, ko je po podaji Mertensa lepo zadel Lukaku, ključni moment tekme se je zgodil v 27. minuti, ko je Castagna zaradi poškodbe glave zamenjal Munier, pričakoval sem ga v začetni enajsterici Belgijske reprezentance vendar se je selektor Martinez odločil drugače. 7 minut po tem ko je Munier vstopil v igro je zadel za 2:0. Nesrečni Castagne ima dvojni zlom očnice, kar je potrdil tudi belgijski selektor Martinez in je že zaključil nastope na tokratnem prvenstvu.

V drugem polčasu je Belgija pametno in zanesljivo držala vodstvo, ki si ga je priigrala v prvem polčasu. Rusi si z izjemo strela Dzyube iz roba kazenskega prostora niso priigrali nič omembe vrednega.

Beligijci so v 88. minuti le še potrdili zmago, ko je po lepi globinski podaji Munier-a ob bližnji vratnici zadel Lukaku in tako postavil končni rezultat 3:0.

Danes smo vsi skupaj lahko hvaležni človeku, ki je Christanu Eriksenu rešil življenje še preden so prišli reševalci. Simon Kjaer, kapetan Danske reprezentance je rešil Eriksena s tem, ko mu je jezik postavil v pravilen položaj in sprostil dihalne poti. Prav tako je organiziral, da so danski nogometaši naredili krog okoli reševalne ekipe in s preprečili snemanje dogajanja, ter tolažil ženo Eriksena, ki je objokana prišla vse do roba igrišča.