Od nezanimivega začetka ob 15.uri do nogometne poslastice ob 21.uri.

Anglija – Hrvaška 1:0

Verjetno nisem edini, ki je od te tekme pričakoval veliko več, oboji so z prikazanim razočarali. Res je da so bili Angleži boljši, tako dobri pa spet ne. Angleški selektor je že v uvodu z tem da je pustil na klopi Bukaya Sako pokazal, da ne ve kaj dela. Pred njim je sicer zaigral Sterling ki je dosegel zadetek, vendar niti slučajno ni na nivoju Sake, ki je letos v dresu Arsenala pokazal, da se razvija v enega od najboljših krilnih napadalcev.

Vir: Twitter

Pri hrvaški reprezentanci je vidno že na daleč kako manjkajo tej ekipi Rakitič, Mandžukič in Lovren, žal Modrič nebo moral vsega postoriti sam. Glede na videno včeraj je Hrvaška reprezentanca tista, ki bo potegnila kratko že v skupinskem delu EURA.

Avstrija – Severna Makedonija 3:1

Avstrija, ekipa z repom in glavo je včeraj odigrala odlično tekmo. David Alaba je res motor te ekipe, igro organizira praktično kot “Libero”, prav tako pa ne dopusti da bi nasprotniki imeli preveč prostora na igrišču za razvoj igre. Nekateri bodo rekli, da so se Avstrijci včeraj mučili z Makedonci, pa temu vendarle ni bilo tako, počasi in vztrajno so mleli nasprotnika.

Pri samih Makedoncih sem imel občutek kot, da so se bolj motivirali na tekmi z Slovenijo kot, pa na sam EURO. Na tisi tekmi je bila vidno, kako so recimo želeli onemogočit Iličiča z kar nekaj grobimi prekrški, pa tudi nad Šporarjem in drugimi. Če bi imeli tak pristop proti Avstrijcem verjamem, da bi od te tekme lahko iztržili mnogo več.

Nizozemska – Ukrajina 3:2

Nizozemska je že v začetku tekme pokazala kakšen namen imajo na tem prvenstvu, v prvih 10 minutah so sprožili kar 7 strelov proti vratom Ukrajincev. Žal jim je v prvem polčasu nagajala realizacija, imeli so kar nekaj zrelih situacij za dosego zadetka. V drugem polčasu so stopili na plin in hitro dosegli 2 zadetka preko Wijnalduma in Weghorsta.

Ukrajinci so praktično iz nič uspeli izenačiti, kot prvi je z pravim evro golom zadel Yarmolenko v razmaku 4 minut pa še Yaremchuk. Rezultat je bil 2:2 in začel se je juriš Nizozemcev na zmago. Uspelo jim je v 85. minuti, ko  je po lepi podaji Ake-ja z glavo zadel Dumfries.

Ni kaj reči, Nizozemci si takih stvari nebi smeli privoščiti, je pa to lepa šola za naprej.