EURO 2020: Italijani podaljšali niz neporaženosti

Začel se je zadnji krog skupinskega delu evropskega prvenstva.

Italijani so v tekmi z Wales-om podaljšali neporaženosti na EURU, prav tako nadaljujejo svoj niz neporaženosti na 30. zaporednih tekmah. Italijani so se tekme lotili z “rezervno” postavo. S tem je selektor Mancini odpočil nekaj svojih glavnih adutov v izločilnih bojih. Ne glede nato so Italijani odigrali odlično tekmo in z golom Pessine v 39. minuti zmagali z 1:0. Valižani so bili celotno tekmo v podrejenem položaju in si niso ustvarili nič omembe vrednega. Občutek, ko sem jih opazoval na igrišču, mi je dal vedeti, da so v to tekmo prišli,  da ne izgubijo za več kot gol oziroma da iz te tekme vzamejo vsaj točko.

Vir: Twitter

Tekma med Švico in Turčijo je postregla z odprto igro na obeh straneh, nobena reprezentanca ni imela ničesar za izgubiti. Švicarji so že v uvodu tekme pokazali, da so trenutno kakovostnejša reprezentanca in povedli v 6. minuti, ko jih je v vodstvo popeljal Seferovič. Vodstvo so podvojili v 26. minuti po zadetku Shaqiri-ja. V drugem polčasu so Turki preko Kahveci-ja znižali rezultat, vendar so Švicarji hitro dosegli gol za 3:1, ponovno je bil strelec Shaqiri.

Na tej tekmi je pomembno izpostaviti Stevena Zuberja, ki je podal pri vseh zadetkih švicarske reprezentance.

Italija in Wales torej napredujejo v 1/8 finala, medtem, ko bodo Švicarji svojo srečo čakali na lestvi najboljše uvrščenih ekip 3. mest v skupinah, Turki pa se poslavljajo od evropskega prvenstva.