Danska senzacija za napredovanje z le eno zmago v skupinskem delu EURA, ni kaj, treba si je priznati, da jim privošči celotni nogometni svet, po vsem kar se jim je dogajalo.

Pa pojdimo lepo po vrsti, prvi popoldanski tekmi sta se začeli z pričakovano zmago Nizozemcev, ki so suvereno s 3:0 odpravili Makedonce in jih poslali domov.

Vir: posnetek zaslona

Z večjim zanimanjem se je spremljalo tekmo med Ukrajinci in Avstrijci. V zelo odprti tekmi so bili Avstrijci v boljši dnevni formi in zasluženo napredovali po zadetku Baumgartnerja v 21. minuti. Ukrajinci se poslavljajo od evropskega prvenstva. Iskreno, z izjemo drugega polčasa proti Nizozemcem in prvega proti Makedoncem, niso pokazali veliko na tem prvenstvu.

Vir: Twitter

Belgijci so le še potrdili dominanco v svoji skupini in se s tremi zmagami prepričljivo uvrstili v zaključne boje. Finci jim včeraj niso bili kos in tekmo izgubili z 2:0.

Veliko bolj je bila zanimiva tekma med Rusijo in Dansko. Danci so dobesedno leteli po igrišču in povsem nadigrali rusko reprezentanco, ki je bila v povsem podrejenem položaju. Če kaj, so si Danci to nedvomno zaslužili in pokazali, da lahko pridejo zelo daleč na tem evropskem prvenstvu. Končni izid je bil 4:1.