27. januarja obeležujemo dan spomina na holokavst. V spomin in opomin je bil v petek v Mini teatru predvajan film z naslovom Varšava: razdeljeno mesto. Film si je ogledal tudi bivši predsednik države Borut Pahor

Po celi Evropi se 27. januarja spominjajo grozot holokavsta. V Mini teatru so v spomin in opomin predvajali film Varšava: razdeljeno mesto. Ogleda filma se je udeležil tudi zdaj že bivši predsednik republike Borut Pahor. Na poti je srečal skupinico otrok in se z njimi fotografiral. Ob fotografiji je zapisal:

Na poti v Mini teater, kjer sem si ob dnevu spomina na holokavst ogledal film Varšava: razdeljeno mesto, sem naletel na razposajeno skupinico otrok iz domžalskega vrtca. Prijazna vzgojiteljica me je vprašala, če bi se bil pripravljen fotografirati z njimi. Seveda, najraje na svetu. Ko sem potem nadaljeval pot proti Mini teatru, me je navdajalo upanje, da bo tem otrokom vojno gorje prihranjeno. Ukrajinskim, in še premnogim drugim ni.
Borut Pahor in otroci domžaleskega vrtca, vir: Facebook

Ob tem lahko dodamo le, ko bi vsaj bilo vsem otrokom prihranjeno gorje vojne.

Spletno uredništvo