1. redna konstitutivna seja občinskega sveta Občine Ivančna Gorica je že pod streho

V sredo, 12. 12. 2018, je v sejni sobi občine potekala 1. redna konstitutivna seja občinskega sveta Občine Ivančna Gorica v mandatnem obdobju 2018 – 2022. Sejo je sklical aktualni župan Dušan Strnad, vodila pa jo je najstarejša članica občinskega sveta, gospa Milena Vrenčur.

Seja se je začela z državno himno, ki jo je odpel kvartet solopevcev iz Glasbene šole Grosuplje – podružnica Ivančna Gorica, pod mentorstvom prof. Polone Kopač Trontelj. Simbolično je bila odprtja še razstava glinenih izdelkov božično – novoletne tematike izpod rok učencev Osnovne šole Stična, pod mentorstvom prof. Anke Švigelj Koželj.

Na prvi seji so pravzaprav formalno potrdili tisto kar smo občani in občanke odločili oziroma izvolili na letošnjih lokalnih volitvah, ki so potekale 18. 11. 2018. Poročilo Občinske volilne komisije (OVK) o izidu volitev župana, članov občinskega sveta in svetov krajevnih skupnosti, je bilo predstavljeno s strani predsednice OVK Elizabete Žgajnar. Po poročilu so po pričakovanjih brez zapletov potrdili mandate skupno 21 občinskim svetnikom in nov štiriletni mandat županu Dušanu Strnadu.

Imenovano je bilo tudi že prvo delovno telo, Komisija za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja in priznanja. Po tajnem glasovanju so bili v Komisijo izvoljeni naslednji člani občinskega sveta: Smole Tomaž, Mežan Janez, Brodnjak Irena, Hrovat Martina, Omahen France, Robek Perpar Andreja in Vrenčur Milena. Za predsednika pa je bil, tako kot v prejšnjem mandatu, imenovan občinski svetnik Janez Mežan. Do naslednje seje, ki bo potekala v januarju 2019, mora Komisija pripraviti predloge za imenovanje ostalih delovnih teles občinskega sveta.

Po slovesni obljubi je zbrane svetnike in svetnice v optimističnem duhu nagovoril tudi župan Dušan Strnad. Kot prvo je čestital članicam in članom sveta ob izvolitvi ter dodal, da je kombinacija novoizvoljenih svetnikov in svetnikov, ki so že v preteklih mandatih zasedali v občinskem svetu, dobra. S tem se bodo združile izkušnje z novimi idejami, kar bo pripomoglo k še bolj uspešnemu delu občinskega sveta in posledično tudi občine Ivančna Gorica.

Seznam 21 novih občinskih svetnikov:
Adamlje Elizabeta
Anžlovar Jože