Tisoč evrov za deficitarne poklice

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad bo v šolskem letu 2019/2020 podelil 1000 štipendij po 100 evrov na mesec za deficitarne poklice.

Štipendije bodo dijaki prvih letnikov srednjega poklicnega izobraževanja dobili za celo obdobje izobraževanja, prejemati pa jo bo mogoče z vsemi štipendijami, razen s kadrovsko.

Nabor deficitarnih poklicev ostaja enak kot za šolsko leto 2018/2019, in sicer vključuje 21 poklicev: kamnosek, mehatronik operater, izdelovalec kovinskih konstrukcij, inštalater, oblikovalec kovin orodjar, elektrikar, avtokaroserist, pek, slaščičar, mesar, tapetnik, mizar, zidar, tesar, klepar-krovec, izvajalec suhomontažne gradnje, slikopleskar-črkoslikar, pečar, gozdar, dimnikar in steklar.

Dijaki bodo vlogo lahko oddali od 15. junija do 20. septembra.

Za deficitarne štipendije bo iz sredstev Evropskega socialnega sklada in Ministrstva za delo zagotovljenih 3,6 milijona evrov.

Če bo sklad prejel več vlog, kot je na voljo sredstev, se bodo vloge razvrščale na podlagi višje povprečne ocene in višje povprečne ocene izbirnih predmetov v zaključnem razredu osnovne šole.

Več informacij o štipendijah je na voljo na spletni strani in na portalu eUprava.

I. D.