Sljuda je mineral, ki nas stalno obkroža, a se niti ne zavedamo, da obstaja.

Je dober termični in električni izolator, ki se svetlika. Zaradi teh lastnosti je zelo uporaben pri izdelavi elektronskih naprav in kozmetičnih izdelkov. Najdemo ga v fenih, toasterjih, budilkah, zobni pasti, šminkah, računalnikih, barvilih …

Sljuda v prahu škodi našemu zdravju, v rudnikih v Indiji in na Šrilanki pa delajo tudi otroci. V ilegalnih rudnikih na severovzhodu Indije pridelajo 25 % vse sljude, v njih pa dela 20 000 otrok. Zaradi slabega nadzora se tako v dobavni verigi znajde tudi sljuda, ki so jo nakopali otroci. Pri Lushu so se zato odločili, da bodo pri izdelavi kozmetičnih izdelkov od začetka leta uporabljali zgolj sintetično sljudo, saj dobavitelj naravnega minerala ni mogel jamčiti, da pri pridelavi ne sodelujejo otroci.

Po podatkih Mednarodne organizacije dela je po svetu zaposlenih 218 milijonov otrok.

Ob nakupih pa vedno želimo najnižjo ceno, a ta je očem skrita, saj ne gre za naše otroke!

Vir: