Rosvita Pesek : “Žalosti me, da ob primeru Merc ni bilo slišati ministra za šolstvo dr. Pikala”

Rosvito Pesek, televizijsko novinarko, ki ji je s svojim močnim glasom uspelo zaustaviti krivično obtožbo proti bivšemu ravnatelju Dušanu Mercu, smo uredništvu vašega portala prijazno zaprosili za izjavo o t. i. “primeru Dušan Merc“. Znana in ugledna novinarka se je kmalu po naši prošnji odzvala z naslednjo svojo izjavo:

Spoštovani,

Vesela sem, da je tožilka obtožnico umaknila. Vesela zavoljo ravnatelja Merca, ki si takega “blagoslova” kot mu ga je poslal inšpektor in tožilka ob odhodu v pokoj, ni zaslužil. Žalosti pa me, da je do obtožnice sploh prišlo. Da tožilka ni že v osnovi pretehetala zadeve in ovadbe preprosto zavrgla. In žalosti me, da ob primeru Merc ni bilo slišati ministra za šolstvo dr. Pikala. Ostane mi na koncu samo upanje, da je primer Merc osamljena pega našega tožilstva in sodstva. In niti pomisliti ne smem, da je morda drugače.

Rosvita Pesek