Razpis štipendij za bodoče vojake Slovenske vojske

Ministrstvo za obrambo Republike Slovenije – Generalštab Slovenske vojske objavlja Javni natečaj za podelitev 200 štipendij kandidatom za vojake, srednješolskih in poklicnih izobraževalnih programov, za poklicno delo v Slovenski vojski, za študijsko leto 2019/2020, ki bodo štipendijo prejemali, od vključno drugega letnika dalje.

Prijavo pošljite do vključno 31. avgusta 2019 preko aplikacije za oddajo e-prijav oziroma jo skupaj s prilogami pošljite na Upravo za obrambo na območju vašega stalnega prebivališča, kjer vam bodo nudili tudi pomoč in dodatne informacije.

• Javni natečaj za podelitev 30 štipendij za poklicno delo v Slovenski vojski za šolsko leto 2019/2020 – za poklic častnika/častnice in višji vojaškega uslužbenca/uslužbenke:

Ministrstvo za obrambo Republike Slovenije – Generalštab Slovenske vojske objavlja Javni natečaj za podelitev 30 štipendij kandidatom za častnike in višje vojaške uslužbence izobraževalnih programov: zdravstvene nege, medicine, računalništva in informatike, strojništva, letalstva, ladijskega strojništva, elektrotehnike, pomorstva, navtike, prometa, kemije oziroma kemijske tehnologije ter drugih programov VŠS 1. stopnje za častnike, oziroma EMŠ (medicina) za višje vojaške uslužbence, za poklicno delo v Slovenski vojski za študijsko leto 2019/2020, ki bodo štipendijo prejemali od vključno drugega letnika dalje.

Prijavo pošljite do vključno 30. junija 2019 preko aplikacije za oddajo e-prijav oziroma jo skupaj s prilogami pošljite na Uupravo za obrambo na območju vašega stalnega prebivališča, kjer vam bodo nudili tudi pomoč in dodatne informacije.

• Višina štipendije

Višina štipendij, ki jo ponuja SV, je med največjimi v R Sloveniji in znaša za dijaka v višini 25 % minimalne slovenske plače oziroma od 239 € do največ 336 €. Za študenta znaša višina štipendije 32 % minimalne slovenske plače oziroma od 301 € do največ 399 €.

Za več informacij in oddajo prijave poglejte na: https://www.postanivojak.si/sodeluj-s-sv/stipendiranje/javni-natecaj-za-podelitev-stipendije-za-poklicno-delo.

Roman K.