Vabljeni, da se nam pridružite na tradicionalnem dnevu odprtih vrat, ki ga ob oktobru, mesecu požarne varnosti, za vse krajane in druge prijatelje gasilstva, ter za vse, ki vas zanima kaj počnemo prostovoljni gasilci, pripravljamo člani PGD Žeje – Sv. Trojica.

Kaj bomo počeli?

Prikaz gašenja vnetljivih tekočin.

Obnovili bomo znanje temeljnih postopkov oživljanja in znanje nudenja prve pomoči.

Sprehodili se bomo skozi naše orodišče in spoznali gasilsko orodje in opremo ter opremo naših gasilskih vozil

Člani našega Fire combat teama bodo predstavili to gasilsko športno-tekmovalno disciplino, vsi pa se boste lahko preizkusili v kakšnem izmed izzivov, s katerimi se na tekmovanju soočajo naši najboljši gasilci.

Za otroke bomo pripravili otroški “Fire combat izziv”.

Pa seveda bomo kaj povedali tudi o številki 112, ki predstavlja nosilno temo letošnjega meseca požarne varnosti.

Da pa druženje še dodatno popestrimo, bomo seveda poskrbeli tudi za čaj, kuhano vino in pečen kostanj, kot se za te jesenske dni spodobi.

Pridite, spoznajte naše delo in preživite prijetno jesensko popoldne v družbi žejskih gasilcev.

Vir: FB