Občina Lukovica je danes drugačna.

Po vseh parametrih nas uvrščajo med razvojno in bivanjsko najzanimivejše občine v Sloveniji. Počasi, a vztrajno se vračajo tudi investitorji. Kot skupnost skrbimo drug za drugega, tudi z obsežnimi programi za otroke in mladino, za družine in starejše, za invalide, za šport in za kulturo. Dogodkov, ki se kar vrstijo, se udeležujejo množice, kar nas veseli so to predvsem mladi. Vedno bolj postajamo tudi zanimiva turistična destinacija in v tem prepoznavamo potenciale. Trojane obišče vedno več gostov in vse bolj postajajo zanimive za Madžare in vzhodno Evropo. Podjetje Hofer ima nadpovprečno gospodarsko rast nad pričakovanji in ustvarja velik promet in zaposluje na stotine ljudi. Skrbimo za skladen razvoj celotne občine in vseh naselij. Vzhod občine z novimi pridobitvami v Blagovici postaja manjše središče za širše območje. Zahodni del postaja lepši in vedno bolje komunalno in prometno opremljen. Delo preteklih let kaže pozitivne sadove.

To se danes zdi samoumevno. A ni bilo vedno tako. Najprej smo se morali poenotiti okoli skupne vizije in ciljev. Povezali smo se, da Lukovici skupaj zagotavljamo razvoj.

Prepire smo zamenjali s sodelovanjem. Večina nas se je odločila za skupne korake in stopili smo na pot enakih ciljev, ki jih uresničujemo.  S prenovo in živahnim utripom vaških jeder vračamo krajem življenje in prihodnost. Celo trg pred cerkvijo na Brdu je vedno prostor poln ljudi in življenja. Z veliko poguma smo začrtali razvojne projekte in v občino pripeljali tudi razvojna sredstva, s katerih raste šola in bo Društveni dom v Krašnji. Trajnostno spreminjamo to občino in skupnost za visoko kakovost življenja.

A najpomembnejša sprememba je optimizem. Ljudje, ki vidimo svoje življenje in ustvarjanje v kraju. Ki tu vidimo prostor za delo in vsak po svojih močeh temu kraju tudi nekaj prispevamo in ne samo čakamo, kdaj bomo kaj od tega kraja dobili. Lukovica je pripravljena na prihodnje izzive.

Po številnih pogovorih z vami vem, da je to prevladujoče mnenje v naši skupnosti. Od vas dobim vpogled v probleme in ideje za rešitve. Vi mi s spodbudo ali kritiko dajete motivacijo in energijo. Zato je to več od mojega občutka in ugodnih statističnih podatkov. To je danes zavest in energija Občine Lukovica. To je prava smer.

Občina, ki s svojimi storitvami celovito odgovarja na potrebe in pričakovanja občank in občanov. Trajnostna Občina, ki umno gospodari, da ustvarja najširše razvojne učinke v dobro celotne skupnosti. Prostor, ki ga načrtno razvijamo tako, da izboljšujemo pogoje za kakovost življenja vseh. Prostor, v katerega se bodo vračali mladi in našli tu svoj smisel in obstoj. Prostor smo, ki ve, da smo danes mnogo dlje, kot smo bili in bi bili, če bi ne postali in bili samostojna občina. Vsak dan dokazujemo, da nam je mar in da nam uspeva. To je naša vizija, to je naša smer.

Danes odločamo o tem, ali bomo ohranili to smer, s pogledom jasno usmerjenim naprej, kjer se izrisuje občina, se izrisuje prostor prihodnosti.

Odločen sem, da ta vizija s premišljenimi in pogumnimi koraki postane resničnost. Zato na vsakem koraku navdihujem in povezujem, ker verjamem, da lahko iz občine Lukovica, iz Črnega grabna naredimo več. Pred  leti so mnogi dvomili v to, da je mogoče razvojno zaostalo občino spremeniti v razvojno prodorno in uspešno občino. Toda to dosegamo, dosegamo na vsakem koraku. To smo dosegli skupaj.

Delo pa še ni končano. Zato bom ponovno kandidiral za župana. Da skupaj nadaljujemo obdobje napredka in razvoja. Čaka nas še veliko izzivov, poleg dokončanja projektov, ki so zagonu nastajanja. Gradnja šole je največji projekt naše Občine v vsem njenem obstoju in še dolgo bo pri tem tudi ostalo. Prepričan pa sem, da izzive lahko rešimo, če nadaljujemo z delom, ki daje rezultate. Da se še bolje povežemo in pametneje organiziramo. Da postanemo zgled občine, ki se je znala spremeniti v dobro in v korist vseh.

Občina Lukovica prepoznavna po dobrih ljudeh in dobrih stvareh.

Vse dobro.
Matej Kotnik, župan Občine Lukovica