Madžarska državljana sta prevažala 47 državljanov Pakistana

Policisti so, 23. 8. 2019, nekaj po 23. uri, v Cerknici pri opravljanju nalog varovanja državne meje ustavili tovorno vozilo, madžarskih registrskih oznak.

Vozilo je vozil državljan madžarske, ob njem pa je bil sovoznik, prav tako madžarski državljan. V postopku je bilo ugotovljeno, da v tovornem delu vozila prevažata 47 tujcev (državljani Pakistana), ki so nezakonito prestopili državno mejo. Voznik in sovoznik sta bila pridržana v skladu z določili Zakona o kazenskem postopku, po vseh zbranih obvestilih in dokazih, bosta s kazensko ovadbo privedena k dežurnemu preiskovalnemu sodniku.

Postopki s tujci še niso zaključeni.

Poleg tega so policisti so med opravljanjem nalog varovanja državne meje prijeli 14 tujcev (drž. Pakistana, Afganistana in Alžirije), ki so nezakonito prestopili državno mejo. Prijeti so bili v krajih Tišenpolj, Morava, Kočevju in v Ljubljani. Tudi ti postopki policistov s tujci še niso zaključeni.

Tomaž Tomaževic
predstavnik za odnose z javnostmi
policijski inšpektor
REPUBLIKA SLOVENIJA