Koncert z odmevom – prisluhnite skupini Gross Upi v kraškem podzemlju

Med kapljanje vode v kraškem podzemlju se bo pomešala glasba skupine Gross upi, sestava učencev Glasbene šole Grosuplje.  V soboto, 7. oktobra 2017 bodo ob 15. uri nastopili s krajšim programom  v Veliki dvorani, ki jo odlikuje prav posebna akustika.

Gross upi so skupina, ki od septembra 2008 deluje v GŠ Grosuplje pod vodstvom prof. Polone Udovič.

“Izvajamo evropsko folk glasbo, v našem izboru skladb pa se najde tudi kaka country, jazz ali klasična skladba. V našem širokem repertoarju, ki obsega folk glasbo vse od Irske in Skandinavije, preko Slovenije, pa vse tja do Makedonije, lahko slišite violine, kitaro, kontrabas, violončelo, petje in včasih celo tolkala,” povejo o sebi mladi glasbenki.

Pogosto nastopajo, še posebej so ponosni na štiri nastope v Cankarjevem domu v Ljubljani.

Obiščite Županovo jamo doživite instrumentalno glasbo v izjemnem okolju in akustiki razsežne podzemeljske dvorane. Koncert bo združen z vodenim ogledom sedmih podzemeljskih dvoran najlepše kraške jame na Dolenjskem krasu. Ker vlada v notranjih delih jame stalna temperatura 9,5 °C, priporočamo topla oblačila in kakovostno pohodniško obutev. Ogled jame s koncertom bo trajal približno uro in pol.

Vstopnina: 8 EUR odrasli, 6 EUR šolski otroci.

Županova jama leži 8 km JV od Grosuplja v smeri proti Turjaku, v bližini glavne ceste. Več o njej najdete na www.zupanovajama.si, in www.facebook.com/zupanovajama,  dodatne informacije so na voljo na 041/407-705 oz. na [email protected].

Priporočamo se za objavo v vašem mediju, veseli pa bomo tudi vašega obiska!

Damjan Viršek

Županova jama – turistično in okoljsko društvo Grosuplje